Hrvatskog atletskog saveza
osoba s invaliditetom

NOVOSTI[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23][24][25][26][27][28][29]

Dva srebra za naše predstavnike u Nottwilu, bravo Dominik i Erik

5. 8. 2017.    Trećeg i pretposljednjeg dana svjetskog juniorskog para atletskog prvenstva koje se održava u Nottwilu (Švicarska) naši su predstavnici ostvarili izuzetno dobre rezultate. U konkurenciji do 18 godina mladi Dominik Počekal osvojio je srebro u bacanju kugle u spojenim kategorijama F51-57. Erik Fabian Kaurin također je uspio dohvatiti srebro u kugli, ali u spojenim kategorijama F42-46. U bacanju diska u konkurenciji sportaša do 20 godina Matej Kačmarčik je nakon četvrtog mjesta u kugli ostvario četvrto mjesto i u bacanju diska u kategoriji F35-38. Sutra posljednjeg dana natjecanja očekuje se još nastup Petre Štruklec u bacanju kugle.

Svih četvero naših predstavnika u Nottwilu završilo svoje prve nastupe

4. 8. 2017.    Drugog dana natjecanja na Prvom svjetskom para atletskom prvenstvu u organizaciji World Para Athleticsa (WPA) svih četvero naših predstavnika završilo je svoje prve nastupe, a zabilježili su sjajne rezultate. Matej Kačmarčik u kategoriji U20 jučer je u bacanju kugle zauzeo 4. mjesto (kategorija F35-38) sa rezzultatom 7,99 m. Danas su nastupili još i Dominik Počekal F57, Petra Štruklec F40 i Erik Fabian Kaurin F46 u bacanju diska u kategoriji U18. Dominik je pobijedio u svojoj kategoriji sa rezultatom 23,24 m, dok je Petra zauzela drugo mjesto sa rezultatom 11,23 m, a Erik peto mjesto sa rezultatom 26,78 m. Svima je ovo prvi ovako značajan i veliki nastup tako da smo sigurni da je trema bila sveprisutna. Mateja još očekuje nastup u bacanju diska, dok ostalu trojku očekuje nastup u bacanju kugle.

Mlada reprezentacija spremna za svjetsko juniorsko prvenstvo u Nottwilu

31.7.2017.    Po prvi puta WPA (World para Athletics - bivši IPC Athletics) organizira svjetsko juniorsko prvenstvo u atletici. Prvenstvo će se održati u Nottwilu (Švicarska) u poznatom Centru za paraplegiju. Natjecanja se održavaju od 3. do 6. kolovoza, a nastupit će ukupno 275 sportaša iz 41 zemlje. Hrvatska nastupa sa četiri izvrsna mlada reprezentativca (tri sportaša i jedna sportašica) i to: Matej Kamčarčik F37, Erik Fabian Kaurin F46, Dominik Počekal F57 i Petra Štruklec F40. Svi naši predstavnici natječu se u disciplinama bacanja kugle i diska, a natjecanja su podijeljena u dvije starosne skupine: U18 i U20. Sve nastupe možete pratiti na sljedećem linku: https://www.paralympic.org/nottwil-2017/schedule-results