10 000 Zagreb
T: +385 1 6646 638
F: +385 1 6646 636

info@hasosi.hr

Miroslav Petković osobnim rekordom do srebra, a Miljenku Vučiću četvrto mjesto u Londonu

22. 7. 2017.    Pretposljednjeg dana na svjetskom para atletskom prvenstvu u Londonu hrvatski reprezentativci još jednom su zabilježili odlične nastupe. Bacač diska Miroslav Petković u kategoriji F57 odličnim je nastupom osvojio drugo mjesto sa rezultatom 45,99 m što je ujedno njegov najbolji rezultat te novi državni rekord u ovoj disciplini / kategoriji.Prvo mjesto pripalo je Brazilcu Santosu sa rezultatom 46,58 m, dok je treći bio Kinez Wu sa 45,62 m.

U jutarnjem programu današnjeg dana u jakoj konkurenciji slabovidnih bacača kugle naš Miljenko Vučić novim osobnim i državnim rekordom uspio je zauzeti četvrto mjesto i to sa rezultatom 15,09 m. Treći je bio Španjolac Lopez koji je Miljenku pobjegao za samo 36 cm (15,44 m). Prvo mjesto pripalo je Irancu Pakbazu sa 15,82 m, a drugi je bio Ukrajinac Danyluk sa 15,61 m.

Na kraju današnješ programa također je nastupio i bacač kugle Mladen Tomić koji je u kategoriji F42 (natkoljena amputacija) sa rezultatom 12,36 m zauzeo 6. mjesto.

Spomenimo još da je tijekom jučerašnjeg programa kasno navečer svoj nastup završio i Marijan Presečan koji je u kategorjiji F53 sa rezultatom 5,79 m zauzeo 7. mjesto.

Posljednjeg dana Svjetskog para atletskog prvenstva (sutra) očekujemo nastup Ivana Katanušića u bacanju kugle (kategorija F44). Podsjetimo, Ivan je prije nekoliko dana na istom natjecanju osvojio broncu u bacanju diska.