osoba s invaliditetom

NOVOSTI[1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23][24]

WPA EUROPSKO PRVENSTVO - PRATITE UŽIVO NA:

Vladimir Gašpar brončani u koplju

26.8.2018.    Posljednjeg dana natjecanja na Europskom prvenstvu u Berlinu Vladimir Gašpar, debitant u reprezentaciji, u kategoriji F41 u bacanju koplja osvojio je brončanu medalju sa rezultatom 32,75m što je ujedno njegov i novi osobni rekord. Prvo mjesto je pripalo Nijemcu Mesteru sa 37,57m, dok je drugi bio Nizozemac Zonneveld sa 33,22m. U nastavku dana nastupio je i Mladen Tomić u bacanju kugle, kategorija F63, te zauzeo 5. mjesto sa rezultatom 11,81m, a posljednja je nastupila i Jelena Vuković u bacanju kugle, kategorija F57, koja zbog tehnički neispravnih hitaca, nažalost, nije imala ni jedan ispravan pokušaj te je ostala bez službenog rezultata. Predstavnici hrvatske para atletske reprezentacije na ovom Europskom prvenstvu ukupno su osvojili dvije zlatne, dvije srebrne i četiri brončane medalje. Čestitamo svim sudionicima, njihovim trenerima i stručnom vodstvu na izvrsnim postignućima.

Pero Sunara uz puno problema sedmi u kugli

25.8.2018.    Predzadnjeg dana natjecanja od naših je predstavnika na Europskom prvenstvu nastupio samo Pero Sunara u bacanju kugle (kategorija F57) te sa rezultatom 10,35m zauzeo sedmo mjesto. Pero je imao sve neispravne pokušaje osim ovog jednog, a suci su pokušaje ocijenili neispravnim zbog povrede tehničkih pravila bacanja prema kojima se poluga za koju se sportaš prima tijekom bacanja (radi stabilnosti) ne smije savijati u toj mjeri da je savijanje vidljivo golom oku odnosno ne smije sportašu dati prednost prilikom izbačaja u smislu davanja dodatne sila izbačaja, što kod našeg Pere nažalost nije bio slučaj.